Bezpieczeństwo w krajach Europy

Bezpieczeństwo

Ostatnie lata w Europie nie należały do szczególnie bezpiecznych. Ataki terrorystyczne, przemieszczanie się imigrantów z Syrii w znaczący sposób wpłynęły na poczucie zagrożenia w krajach europejskich, szczególnie zachodnich. Na nieoczekiwane wydarzenia i sytuacje narażeni są szczególnie kierowcy. Warto mieć świadomość, jakie rodzaje zagrożeń mogą czekać kierowców, zwłaszcza początkujących.

slon_dot_pics

Do najczęstszych przypadków zdarzeń, na które narażeni są kierowcy, należą z pewnością kradzieże. Dotyczy to tak ładunków, jak i paliwa. Kierowcy muszą również uważać na wpuszczanie gazów do kabin. W takich warunkach trudno o właściwy wypoczynek, kiedy ciągle trzeba mieć baczenie na to, co dzieje się dookoła.

A gdzie jest szczególnie niebezpiecznie? Na obszarze Bośni, Serbii i Hercegowiny postój w niestrzeżonym miejscu może być prawdziwym wyzwaniem. Podobnie jest w Rumunii i Bułgarii. Niebezpiecznie jest również na terenie południowych państw Europy – Hiszpanii i Włoch. Wiele krajów, które były stosunkowo bezpieczne jeszcze kilka lat temu, po przyjęciu imigrantów stały się obszarami, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Zdarza się to we Francji, Holandii, coraz częściej w Szwecji, a także w Niemczech. W kraju tym, niegdyś bezpiecznym dla kierowców, coraz częściej dochodzi do kradzieży paliwa i wpuszczania gazu do kabiny. Do stosunkowo bezpiecznych krajów należą natomiast Węgry i Słowenia. Na północy trzeba obawiać się niestrzeżonych parkingów na terenie Litwy. Całkiem bezpieczne są natomiast Łotwa i Estonia, gdzie przykre wydarzenia mają charakter incydentalny. Polska jest krajem względnie bezpiecznym. Zdarzają się oczywiście kradzieże paliwa, ale tylko w określonych rejonach, zwłaszcza przygranicznych. Jak widać, kierowcy wyjeżdżający poza granice naszego państwa, powinni zachować szczególną ostrożność. Warto dowiedzieć się wcześniej, jak zaplanować podróż, by dotrzeć na strzeżony parking, co może uchronić nas przed niebezpieczeństwem. W razie konieczności warto zapytać również bardziej doświadczonych kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *